Boston Turkish Film Festival

13. BOSTON BELGESEL VE KISA FİLM YARIŞMASI
Kasım 1 - 10,2018

2018 FİNALİST FİLMLERİ VE GÖSTERİM PROGRAMI YAKINDA AÇIKLANACAKTIR.

[Click here for English]

Boston Türk Festivali Belgesel ve Kısa Film Yarışması, yönetmen ve yapımcılara filmlerinin ABD'de uluslararası sinema izleyicilerine ve film eleştirmenlerine ulaşabileceği bir platform sağlamaktadır. Kendi alanında Kuzey Amerika'da ilk kez 2006'da düzenlenen ve 2018 Kasım ayında 13’üncüsü yapılacak BTF Belgesel ve Kısa Film Yarışması bir gelenek haline gelmiş olup, Boston'daki sinemaseverlere genç yönetmenlerin çalışmalarını ilk elden izleme firsatı yaratmaktadır.

Her yıl Türkiye'den gelen başvuruların yanısıra ABD, Almanya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Ermenistan, Estonya, Fransa, Güney Kore, Hollanda, İngiltere, İran, Irlanda, Italya, Kanada, Nepal, Norveç, Rusya, Ukrayna, Venezuela gibi ülkelerden de gelen 200'den fazla başvuru değerlendirilmektedir. Geçtiğimiz yıl bu sayı 400’e ulaşmıştır.

Değerlendirme süreci sonucunda her yıl 40’ı aşkın finalist film Boston Güzel Sanatlar Müzesi, Boston Üniversitesi, Goethe Enstitüsü gibi Boston'un seçkin kültürel ve sanatsal mekanlarında gösterilmektedir.

Yarışmada finalist olan filmler Ekim ayı ortasında web sitemizden duyurulacak, finalist filmlerin gösterimleri Kasım 2018’de yapılacaktır. Jüri tarafından belirlenen "En İyi Belgesel ve "En İyi Kısa Film" Ödüllerinin yanısıra "Seyirci Ödülleri" de duyurulmaktadır. Ayrıca, Jüri uygun gördüğü takdirde "Özel Mansiyonlar" da verilmektedir.

BOSTON TÜRK FİLM FESTİVALİ

BTF Belgesel ve Kısa Film Yarışması'nda En İyi Film Ödülü kazanan filmler Mart/Nisan 2018 tarihlerinde Boston Güzel Sanatlar Müzesi'nde yer alacak Boston Türk Film Festivali'nde tekrar gösterilecektir.

Boston Türk Film Festivali hakkında daha fazla bilgi için: www.BostonTurkishFilmFestival.org

YARIŞMA HAKKINDA DAHA FAZLASI İÇİN TIKLAYINIZ...

 

 

Service Mark Advisory:
Boston Turkish FestivalSM, Boston Turkish Film FestivalSM, and Boston Turkish Music FestivalSM are registered service marks of the Boston Turkish Festival, Boston Turkish Film Festival and the Boston Turkish Music Festival respectively.